Transport i wpuszczanie koi do oczka wodnego

Home »  CIEKAWOSTKI »  Transport i wpuszczanie koi do oczka wodnego

Transport i wpuszczanie koi do oczka wodnego

On 23 maja, 2018, Posted by , In CIEKAWOSTKI, By ,,,,,,, , With Możliwość komentowania Transport i wpuszczanie koi do oczka wodnego została wyłączona

Koi zakupione u nas, zaopatrzone są na drogę nie tylko w podwójne worki ale także w wodę i dodatkowy tlen. W ten sposób mogą one przebywać w plastikowych workach wiele godzin bez szkody dla zdrowia. Zamknięte są w kartonie, bądź termo boksie ponieważ w zaciemnionym pojemniku transportowym mniej się stresują. 

Po przywiezieniu ryby do domu, nie przekładamy jej od razu z pojemnika transportowego do oczka, gdyż różnica temperatur mogłaby wywołać u niej szok. Zwierzę już podczas transportu było narażone na stres, a więc musimy powoli i ostrożnie przyzwyczajać je do nowego środowiska.
Zamknięte worki z rybkami wkładamy najpierw do oczka w zacienionym miejscu i pozwalamy im się unosić przez co najmniej 15 minut, najlepiej około 30 minut, żeby temperatura w nich stopniowo zrównała się z temperaturą wody na zewnątrz. Następnie powoli, ostrożnie otwieramy worek i wpuszczamy do niego trochę wody z oczka. Czynność ta powinna zabrać nam co najmniej 15minut. Koi musi się stopniowo przyzwyczaić do nowej wody, co odważniejsze zaczną same wypływać. Kiedy worek już się napełni, możemy resztę rybek wpuścić do stawu i pozwolić im swobodnie pływać.